Historie kutnohorského volejbalu

Stará Sparta

Oddíl volejbalu má v Kutné Hoře dlouhou tradici. Tuto historickou etapu připravujeme. Pokud patříte mezi pamětníky kutnohorského volejbalu, uvítáme vaši spolupráci při sběru informací.

2004 - 2017

V tomto období jednotliví trenéři nezávisle na sobě odstartovali pár tréninkových skupin. Vznikla beachová sekce volejbalu, někteří hráči začali trénovat díky svým ratolestem mládež a vznikl kroužek volejbalu na ZŠ Žižkov.

Od roku 2018

K plnohodnotnému oddílu tak, jak ho známe dnes, velkou měrou přispěla výstavba nové sportovní haly v Kutné Hoře. Udělali jsme nábory na základních školách a během dvou sezón už jsme trénovali mládež v 5 věkových kategoriích. Díky tomuto skvělému startu se nám podařilo získat městský pozemek na stavbu antukových kurtů na Klimešce.

Na stavbě nových antukových kurtů se podíleli sami trenéři, hráči a celá řada rodičů

Výstavba nových antukových kurtů

Stavba kurtů na Klimešce začala na podzim roku 2018 po dlouhých vyjednáváních se zástupci města. Kurty jsou postaveny na městském pozemku.

V našem volejbalovém oddílu sportovního klubu SPARTA Kutná Hora se zabýváme především výchovou volejbalové mládeže. Základna dětí se nám úspěšně rozrůstá, takže jsme se za podpory Českého volejbalového svazu a města Kutná Hora rozhodli vybudovat nový venkovní antukový areál. V roce 2019 jsme spolu s trenéry, rodiči a dětmi odpracovali přes 1400 brigádnických hodin. Spolupracovali jsme při tom s našimi sponzory a místními stavebními firmami. Některé firmy jsou uvedeny mezi našimi partnery, jiné chtěly zůstat v ústraní, být „tichými společníky“ našeho společného díla. Každopádně všem patří náš dík, velmi si vážíme jejich pomoci, ať už se jednalo o pomoc finanční nebo materiální. Areál jsme uvedli do provozu začátkem září 2019. V roce 2020 bychom se chtěli pustit do budování zázemí, abychom po jeho dokončení mohli v areálu pořádat mládežnické turnaje a přivítat v něm i širší volejbalovou veřejnost.

Ze zarostlého koutu k červené antuce

20181103_140150_www

PŘED

Na pozemku byla před výstavbou antukových kurtů, jen zarostlá nevyužívaná krajina, která se v době větších dešťů stávala mokřadem.

70504670_1319339854913845_3522191581530554368_n-2

PO

Nyní na Klimešce stojí nový areál čítající tři antukové kurty se zázemím. Stromy, které našemu koníčku museli ustoupit, jsme nahradili výsadbou na jiném místě.

Napište nám

Pokud patříte mezi pamětníky kutnohorského volejbalu před více než 20 lety, prosíme vás o zaslání jakýchkoliv materiálů, fotografií, textů, výsledků, vzpomínek hráčů, které by nám pomohly tuto etapu kutnohorského volejbalu zmapovat. Moc děkujeme.

Close Menu